Barkodlu / Barkodsuz El Terminalleri ve Araç Yazıcıları

Donanımlar

Kaktüs Bilişim olarak müşterilerimizin Donanım ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. Windows Mobile 6.0 , Windows Mobie 6.1 ve windows Mobile 6.5 versiyonlu El Terminalleri ile Cep Telefonlarında Evo çalışmaktadır.

Kaktüs Bilişim, Firmanızda mevcut olan özellikleri uyan El Teminali ve bluetooth lu yazıcılarınızıda kullanılır. Mutlaka bizden donanım tedarik etmenizi talep etmez.

Günümüzde her sektörde rekabet artmakta ve ayakta kalabilmek, ancak doğru bilgiye anında ulaşmak ve anında karar verebilmekle mümkün olabilmektedir. Küresellik, hızlı büyüme, pazardaki hareketlilik ve kriz ekonomileri; müşteri isteklerine yönelik farklı yaklaşımlarla hızlı ve güvenli performans oluşturma gereğini ortaya çıkarmıştır. Kaktüs Bilişim; Küçük işletmelerden Orta ve Büyük boy işletmelere kadar farklı sektör ve büyüklükteki müşterilerini yeni teknolojilerle tanıştırırken ekonomik olma, yüksek performans ve güvenilirlik beklentilerini birleştirip, verimlilik artışı, maliyet düşürme ve iş tekrarlarını önleme hedeflerine kendisini konumlandırmıştır.

Sizler kendi uzmanlık alanlarınıza odaklanıp başarıya koşarken, bizler de kusursuza ulaşma çabası ile sizleri dinleyip, ihtiyaçlarınızı anlayıp, kaliteli hizmet anlayışıyla "Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti " oluşturmak için çalışırız.

 

 

Barkod Nedir

Kısaca; beyaz zeminli genelde dikdörtgen şeklinde, birbirine paralel çizilmiş inceli kalınlı çizgilerden ve bu çizgilerin arasındaki boşluklardan meydana gelen , siyah çubukların oluşturduğu bir sembole barkod diyoruz. Barkod’lar sayesinde bilgisayarlara veri girişi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır (Gazete, dergi, kitap ,ilaç, gıda vs.)

Bir çok değişik barkod tipi bulunmaktadır. UPC, EAN, EAN-13, EAN-8, Code 39, Code 93, Code 128. En çok kullanılanlar UPC ve EAN ‘dir. UPC numaralama sistemi Kanada ve Amerika’da, EAN-13 numaralama sistemi ise Avrupa ve Türkiye’de kullanılmaktadir. Ülkemizde EAN-13 sistemini kullanılmaktadır. İlk 3 hane Ülke ya da simge kodunu sonraki 4 hane firma kodunu ve sonraki 5 hane ürün kodunu ifade eder. sona hane Barkod yazıcılar tarafından kontrol amaçlı verilmektedir.

EAN-13 sistemi UPC sisteminden türetilmiş bir barkod sistemidir. UPC sistemi sadece Amerika ve Kanada’da kullanıldığı için uluslararası pazarlarda kullanılmaya müsait değildir. EAN İngilizce “International Article Numbering Association” kelimelerinin kısaltılmış halidir. EAN sistemi Market ürünleri başta olmak üzere perakende satılan ürünlerin numaralandırılmasında kullanılmaktadır. Ayrıca Kitap (ISBN ) ve süreli/sürekli Basılan yayınların (ISSN ) numaralandırılmasında da kullanılmaya başlanmıştır.

Barkod sistemlerinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte günlük hayatta ve ürün üreten ya da satışını yapan Firmalarda büyük kolaylıklar sağlamıştır.En önemlisi alışverişlerin kolaylaşmasını sağlamış , fiyat bilgisi, stok miktarı ve ürün tanıma işelemleri çok daha hızlı barkod okumaları ile gerçekleştirilmiştir.

Barkodları okutulan ürünlerin fiyat bilgileri hızla ekranlara yansıtılıp onlarca ürünü/yüzlerce ürünün kısa sürede kasadan geçip alışverişlerin hatasız ve hızlı yürütülmesi sağlanmıştır.

Barkod ürünlerin kimliği demektir.Barkodsuz ürünlerin tüketilmesi Kurumsal Firma üretimi olmayan ya da Sanayi Bakanlığından ambalajlı ürün onayı almamış demektir.Bugün tükettiğimiz ekmek vb ürünlerde barkod olmamasına rağmen sistemde barkod bilgisi yer almaktadır.

.....

Barkod Sistemi

Kaktüs Bilişim, Görsel İletişim Tasarım, Reklam, Danışmanlık, Ticaret Ltd. Şti.'nin internet sitesinde yer alan isim ve marka hakları, site içeriği, şablonu, tasarımı ve tüm dokümanlara ait hakları saklıdır.

Site içerisinde yer alan sayfalardan aksi belirtilmediği sürece, hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım öğesi, içerik, görsel, ilüstrasyon ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz, kullanılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi hallerde Kaktüs Bilişim, Görsel İletişim Tasarım, Reklam, Danışmanlık, Ticaret Ltd. Şti.'nin tüm talep ve isteklerini kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler.

Gerekli görülen durumlarda, Kaktüs Bilişim , Ankara mahkemelerine başvuru hakkını saklı tutar.